a

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

@2018. Select Theme All Rights Reserved.

Architektura

Pro fotografii architektury interieru i exterieru používám převážně technickou kameru, která umožňuje nejen srovnat kácející se linie, ale i velmi tvůrčím způsobem pracovat s hloubkou ostrosti. Letecká architektura se tomuto vymyká, u ní je zásadní vodorovný horizont a středová kolmost.

Exterier

Znáte z různých reklamních materiálů fotografie vnější architektury? Třeba u realitních agentur – jak často jste viděli kvalitní fotografii, kde se dům „nekácí“? Použití technické kamery tuto problematiku umí řešit.

Interier

Dnes fotí kdo má ruce a mobil. A přiznám se, já také, vždyť kdo by tu těžkou věc tahal s sebou po výletech! Ale na fototografii architektury si bez technické kamery nedovolím jít. Několik ukázek těchto výsledků vidíte zde.

Letecká architektura

Letecká architektura se těmto zásadám z fyzikálních důvodů vymyká a ani to není jejím záměrem. Zde je třeba dodržet vodorovný horizont a středovou kolmost fotografovaného objektu. Z technického vybavení je nezbytné použití středních až delších ohnisek objektivů.